• 2024-03-08
shallow focus photography of orange Volkswagen Beetle

Pożyczka pod zastaw auta — szybki sposób na łatwą gotówkę

Jesteś dłużnikiem, wpisanym w BIK i KRD? Nie masz zdolności kredytowej, a potrzebujesz nagłego zastrzyku gotówki? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Pożyczka pod zastaw auta to sposób, abyś mógł otrzymać gotówke w ciągu kilku dni, a głównym warunkiem jest posiadanie samochodu! Kredyt taki wymaga małej ilości formalności i pracy z naszej strony. Na czym polega i jakie warunki należy spełnić? W tym artykule odpowiemy na wszystkie wasze pytania. Zapraszamy do lektury!

Czym jest pożyczka pod zastaw auta?

Kredyt taki udzielany jest osobom, które zdecydują się, w ramach zabezpieczenia dla pożyczkodawcy, zastawić swój samochód. Brak płatności wiąże się z utratą naszego samochodu – jest to forma zabezpieczenia przez bank. Kwota, którą uzyskamy za zastaw samochodu różni się, w zależności od posiadanego przez nas samochodu. Należy pamiętać, że nadal będziemy mogli korzystać z naszego pojazdu. Jest to o wiele bezpieczniejsza forma pożyczki, niż zastaw nieruchomości. 

Pożyczka pod zastaw auta – warunki zaciągnięcia kredytu

O pożyczkę pod zastaw auta takowy może starać się każdy właściciel auta, który jest jedynym właścicielem tego pojazdu.  Samochód nie może być dzielony z innymi osobami. Ratę kredytu, oraz kwotę, którą otrzymamy możemy sprawdzić za pomocą kalkulatora. Osoby z niską zdolnością kredytową również mogą starać się o takowy kredyt. Jak również takie, które posiadają aktywne zajęcia komornicze albo wpisane są w KRD i BIK. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki, a nie spełniają ww. warunków udzielenia kredytów na tradycyjnych warunkach.

Aby mieć możliwość uzyskania kredytu pod zastaw samochodu, pierwszym i najważniejszym warunkiem będzie oczywiście posiadanie sprawnego samochodu. Auto nie może zostać uznane za stare(nie tyczy się to aut kolekcjonerskich czy zabytkowych, które potrafią być o wiele bardziej wartościowe). Oczywiście im większa wartość pojazdu, tym większa możliwa do otrzymania gotówka. Kolejnymi warunkami są:

  • ważny dowód osobisty,
  • pełnoletność,
  • ważne ubezpieczenie OC/AC,
  • dowód rejestracyjny,
  • ważny przegląd techniczny.

Jeśli spełniamy i akceptujemy powyższe warunki, to możemy złożyć wniosek o kredyt pod zastaw samochodu przez internet, bądź też w placówce parabanku. 

Pożyczka pod zastaw auta – formalności przed otrzymaniem gotówki

Po akceptacji warunków i przeczytaniu umowy, kolejnym krokiem będzie wpisanie pożyczkodawcy jako współwłaściciela naszego pojazdu. Aby to zrobić należy udać się do najbliższego wydziału komunikacyjnego i wypełnić odpowiedni formularz. Następnie otrzymujemy potwierdzenie wpisu, które dostarczamy pożyczkodawcy. Jeśli wszystkie kroki wykonaliśmy prawidłowo, gotówki powinniśmy się spodziewać do 24 godzin na naszym koncie!