• 2023-10-23
photo of three orange fruits

Jak działa hirudoterapia?

Leczenie pijawkami poprawia kondycję organizmu. Glista przez ugryzienie wprowadza do ciała chorego związki wspomagające pracę poszczególnych organów, a także wzmacnia poszczególne układy. Jak działa hirudoterapia? Co ma znacznie przy jej zastosowaniu?

Leczenie pijawkami dla wielu oznacza jedynie upuszczanie „złej krwi”. W dawnych czasach było ono bardzo popularne i stosowane przy wielu schorzeniach. Obecnie przeżywa swego rodzaju renesans i wraca do łask w medycynie. Coraz częściej jest wykorzystywana przy leczeniu czyraków i torbieli.

Prozdrowotne właściwości umieszczone są w hirudozwiązkach, których jest aż 110 w gruczołach ślinowych pijawek. Odpowiadają one za:

  • działanie przeciwzakrzepowe,
  • przeciwdziałanie przerzutom i nowotworom,
  • zmniejszanie lepkości krwi oraz upłynnianie jej,
  • rozbijanie zakrzepów,
  • obniżanie bólu,
  • poszerzanie naczyń krwionośnych.

Związki te wnikają do organizmu chorego, a następnie wprowadzają biochemiczne zmiany, które polepszają jego kondycję. Te właściwości lecznicze nie tylko zwiększają regenerację, ale także wzmacniają organizm. Ponadto przeciwdziałają czyrakom i torbielom.

Przed leczeniem pijawkami należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi pogłębiony wywiad z chorym. Badany powinien poinformować lekarza o lekach, które przyjmował bądź nadal przyjmuje. Po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań osoba zainteresowana może zostać poddana terapii. Do tego pijawki są hodowane w specjalnych warunkach laboratoryjnych. Pod żadnym pozorem nie można stosować tych ze środowiska naturalnego.

Glista jest umieszczana na ciele chorego za pomocą otworu gębowego, który składa się z przyssawki i trzech szczęk rozmieszczonych promieniście. W trakcie zabiegu może zostać pobrane nawet 10 ml krwi i trwa 45-90 minut. Po wykonanym czynności zakładany jest opatrunek z gazy.

Leczenie pijawkami znacznie usprawnia działanie organizmu chorego. Hirudoterapia nie tylko polepsza kondycję, ale przede wszystkim wnosi wiele właściwości prozdrowotnych.

Dodaj komentarz