• 2024-05-26
love to learn pencil signage on wall near walking man

Nauka języka angielskiego może być przyjemnością

Żmudne wkuwanie setek słówek może szybko nas zniechęcić. Zamiast czerpać przyjemność z nauki, zaczynamy czuć, że jesteśmy nią torturowani. Codzienne powtarzanie słownictwa przekładamy na jutro, które przedłuża się w nieskończoność. Oczywiście skutkiem takiej sytuacji jest gasnący zapał do nauki i brak dalszego rozwoju. Co zrobić, by nauka była przyjemnością?

Ułatwiaj sobie, jak tylko możesz

Kto powiedział, że nigdy nie można chodzić na skróty? Czasami wszelkie ułatwienia mogą nam tylko pomóc. Zwłaszcza, jeśli chodzi o techniki zapamiętywania nowych słówek. Bardzo popularne są tzw. interaktywne wyobrażenia. Na czym to polega? Gdy próbujemy zapamiętać dany wyraz, który uporczywie powtarzamy, postarajmy się go sobie również wyobrazić. Może to dotyczyć zarówno konkretnych przedmiotów, jak i sytuacji z nimi związanych. Niech jednak nie będą to przedmioty nieokreślone. Jeśli myślisz o komputerze, wyobraź sobie swój komputer, gdy myślisz o przymiotniku „kręcony”, wyobraź sobie Twoją koleżankę, która ma piękne, rude loczki. Im bardziej angażujemy wyobraźnię, tym łatwiej nam zapamiętać słownictwo.

Kolejna rzecz, to otaczanie się językiem obcym. Oglądajmy filmy, słuchajmy muzyki i czytajmy książki w języku angielskim. W przypadku filmów, warto włączyć sobie wersję z napisami polskimi. Czytając książkę lub próbując ją przetłumaczyć, możemy korzystać z pomocy słownika. Ważne, żeby język angielski otaczał nas z zewnątrz żebyśmy zaczęli się z nim oswajać.

Szkoła językowa?

Jeśli nie chcemy, by nasza nauka była za każdym razem taka sama, warto wybrać się na kurs językowy do szkoły, która wykorzystuje nowoczesne metody nauki, np. metodę Callana. Zajęcia urozmaicone przeglądem angielskiej prasy czy rozmowami o polityce i kulturze mogą być świetną alternatywą dla codziennego wkuwania słówek. Z pewnością prowadzący zajęcia znają również inne sposoby oraz techniki, które pomogą nam łatwiej i szybciej zapamiętywać nie tylko dane słówka, ale i całe zdania, a nawet ciągi zdań, których możemy użyć w różnych sytuacjach.

Masz ochotę na język angielski w Częstochowie? Zajrzyj na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz