• 2024-05-25
woman soaked in water

Rodzaje kwasów kosmetycznych – zabiegi eksfoliacji kwasami

Piękna, promienna i zdrowo wyglądająca cera to marzenie każdej kobiety. Dlatego właśnie codziennie dbamy o nią, nakładając maseczki, przemywając tonikami i wklepując kremy. Jednak bardzo często to nie wystarcza. Oczyszczanie twarzy, które możemy wykonać w warunkach domowych nie jest niestety aż tak skuteczne, jak zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych, np. zabieg oczyszczania twarzy kwasami.

Rodzaje kwasów kosmetycznych

Oczyszczanie skóry kwasami to zabieg, którego działanie możemy porównać do działania klasycznego peelingu ziarnistego. Kwasy są jednak o wiele bardziej skuteczne i przynoszą lepsze efekty. Ponieważ są to zabiegi inwazyjne, które niestety mogą wywoływać podrażnienia, nie należy wykonywać ich w warunkach domowych.

Rozróżnimy różne rodzaje kwasów,z których każde posiadają swoje szczególne właściwości. Kwasy AHA przeznaczone są dla skóry suchej, zniszczonej promieniami słonecznymi. W przypadku pielęgnacji cery trądzikowej stosuje się go w wysokich stężeniach. BHA natomiast to dużo silniejsze kwasy (salicylowy, glikolowy) bardzo mocno złuszczają martwe komórki naskórka. Nadają się do rozjaśniania blizn, zmian pigmentacyjnych, wygładzania mimicznych zmarszczek czy leczenia poważniejszych objawów trądziku.

Dlaczego warto zdecydować się na oczyszczanie kwasami?

Kwasy posiadają o wiele silniejsze właściwości i działanie od zwykłych peelingów ziarnistych i enzymatycznych. Dzięki właściwościom rozluźniającym szybko i skutecznie osłabiają wiązania między martwymi komórkami, dzięki czemu ich usunięcie jest łatwiejsze i dokładniejsze. W ten sposób przygotowana skóra o wiele lepiej absorbuje wszelkie składniki odżywcze z masek czy kremów. Ponadto jest głęboko oczyszczona, promienna, pory widocznie się zwężają i poprawia się jej koloryt. Należy jednak pamiętać, że w przypadku takich zabiegów kluczowa jest systematyczność. Aby efekt był satysfakcjonujący i widoczny, każdą serię zabiegów trzeba doprowadzić do końca i powtarzać regularnie według zaleceń kosmetyczki.

Dodaj komentarz