• 2023-10-23
woman wearing yellow off-shoulder silt dress with silver tiara

Patenty na efektywną naukę

Jeżeli w tym roku czeka Cię matura to z całą pewnością już teraz myślisz o dodatkowych przedmiotach, zadaniach z matematyki i oczywiście o zabawie studniówkowej. Jak zorganizować czas, by uczyć się efektywniej? I co z tą studniówką?

Sto dni

Czas nieubłaganie płynie nawet teraz, gdy już dawno przestawiliśmy zegarki o godzinę do tyłu, by złapać choć te dodatkowe sześćdziesiąt minut na sen lub relaks. Matura idzie wielkimi krokami, a Ty już teraz musisz przesiadywać weekendy i wieczory, by przyswoić niezbędną wiedzę i to nie tylko tą bieżącą, ale i tą z wcześniejszych lat. Szukasz niezawodnego sposobu na naukę i szybsze przyswajanie wiedzy? Mamy dla Ciebie kilka patentów, które Ci to ułatwią.

Organizacja, koncentracja i motywacja

Od zawsze wiadomo, że nauka nie jest ulubionym zajęciem, a czas wolny mógłby trwać w nieskończoność. Ale przychodzi moment, w którym trzeba przyswoić dużo materiału i tutaj pojawia się problem. Jak to zrobić szybko i efektywnie? Przede wszystkim najważniejsza jest organizacja i motywacja. Najwięcej wyniesiesz z regularnego przyswajania materiału na bieżąco. Możesz notować na zajęciach dużo więcej niż na przykład dyktuje nauczyciel, bo pisząc też się uczysz. Po przyjściu do domu od razu zabierz się za odrobienie pracy domowej i później poświęć godzinę na efektywny relaks przy muzyce, świeczkach lub z książką. Staraj się uczyć codziennie z lekcji na lekcję, zajmie Ci to koło godziny, a później przed testem czy kartkówką nie zmarnujesz całego dnia na siedzenie przed podręcznikiem. Wystarczy Ci przeczytanie notatek czy kilku trudniejszych tematów z książki. A co z powtarzaniem do matury?

Matura

Zamiast tracić czas w domu na szukanie rozwiązań czy zadań w internecie dużo lepiej zapisać się na korepetycje czy zajęcia dodatkowe w szkole. Wtedy na pewno czegoś się nauczysz, bo będziesz miał pewną motywację, by przyswoić materiał. W domu już nie będzie tak łatwo. A studniówka?

Studniówka

Każda dziewczyna wie jak trudno znaleźć idealną sukienkę na wielkie wyjście. Dlatego przygotowania zacznij już teraz. Poszukaj sukienki na studniówkę w sklepach online, a na pewno znajdziesz tą jedyną, która od razu wpadnie Ci w oko.

Dodaj komentarz