• 2023-10-23
white and brown throw pillow

Zadbaj o wygodny sen i spraw sobie zdrową poduszkę

Łatwo obliczyć, że czas, który przesypiamy, to jedna trzecia naszego życia. Dlatego warto zadbać, aby był on pełen relaksu i spokoju. Dobrze dobrana poduszka zapewni komfortowy i zdrowy wypoczynek. Musi ona być odpowiednio dopasowana do oczekiwań użytkownika i wpływać na poprawę stanu zdrowia.

Jaka powinna być idealna poduszka?

Każdy z nas lubi wieczorem położyć się na poduszce i zażyć regenerującego snu, który pozwala na oderwanie się od codziennych problemów. Rano chcielibyśmy być zawsze pełni energii i wypoczęci. Żeby jednak tak było, trzeba znaleźć poduszkę idealnie dopasowaną do konkretnych potrzeb.
Głównym zadaniem poduszki jest podpieranie kręgosłupa na odcinku szyjnym. Dzięki temu tworzy on linię prostą, co pozwala uniknąć napięć mięśni i porannego bólu karku. Poduszki różnią się od siebie wielkością oraz rodzajem wypełnienia. Poduszki klasyczne mają zwykle ok. 70×80 cm, 50×60 cm lub 40×40 cm. Ich wypełnienie może być naturalne lub syntetyczne. Są to wygodne modele, które poprzez zastosowanie odpowiedniego poszycia mogą być również miłe w dotyku. Niestety z czasem zmieniają one swoją pierwotną wysokość, a często także i kształt. Nie zapewniają więc odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa przez cały okres użytkowania. Lepiej zatem od razu zainwestować w poduszkę ergonomiczną, która zapewni mięśniom szyi i ramion całkowity relaks oraz poprawi jakość snu.

Która poduszka ergonomiczna będzie najlepsza?

Wybierając poduszkę ergonomiczną, trzeba zwrócić uwagę na jej wysokość, a także materiał, z którego jest wykonana. Dobrym pomysłem jest zakup produktu najwyższej jakości, np. poduszki Tempur. Poduszki tej firmy pod wpływem ciepła dostosowują się do kształtu głowy i szyi. Nie należą one do najtańszych modeli, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ posłużą nam przez bardzo długi czas. Wszystko dzięki specjalnemu materiałowi, z którego zostały wykonane. Stanowi on innowacyjne rozwiązanie, które w pierwszej kolejności było wykorzystywane przez NASA. Jest on odporny na deformacje, a dzięki dużej plastyczności świetnie dopasowuje się do ciała. Poduszki te umożliwiają rozłożenie ciężaru ciała na całej ich powierzchni, co wpływa na poprawę krążenia. Są to produkty zdrowe i antyalergiczne. Zastosowany materiał stale odprowadza nadmiar wilgoci, co zapobiega rozwojowi roztoczy, grzybów i pleśni.

Poduszki Tempur są idealnym rozwiązaniem dla każdego. Szeroki asortyment pozwoli znaleźć właściwą poduszkę, dopasowaną do indywidualnych oczekiwań użytkownika.

Dodaj komentarz